صبح کرمان در تابستان 1381 توسط جلیل مظهری یکی از روزنامه نگاران کرمان راه اندازی شد.

تفکر اصلی حاکم بر راه اندازی صبح کرمان این بود: در شرایطی که اکثر جناح ها و گروه ها و بسیاری از چهره های سیاسی ، تریبونی برای رساندن صدای خود به مردم دارند، باید رسانه ای هم صدای مردم را منعکس کند.

هیچ کدام از اعضای تحریریه صبح کرمان، عضو هیچ حزب و جریانی نیستند. در هیچ دولتی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالگرا ، کوچکترین سمتی ندارند و بنا بر پذیرش هیچ سمتی هم ندارند. آنها به عنوان بخشی از مردم، فقط و فقط روزنامه نگارند.

این عدم تعلق، دست صبح کرمان را برای نقد قدرت ، فارغ از نوع جریان حاکم باز می گذارد و البته محدودیت های نوشته و نانوشته را همه می دانند.

اصل بنیادین در صبح کرمان این است که نسبت به هیچ شخصی پیش داوری وجود نداشته باشد و افراد مورد قضاوت قرار نگیرند، بلکه حرف ها و عملکردها مورد ارزیابی قرار گیرند.

به همین دلیل است که از یک فرد یا دستگاه یا دولت، هم می توان به هنگام سخن یا عملکرد خوب، تقدیر کرد و تقویت اش نمود و از همان فرد، دستگاه یا دولت، وقتی سخنی ناصواب یا عملکردی نادرست سر می زند، انتقاد شدید کرد.

این، خلاف رویه اکثر رسانه هایی است که ملاک ارزیابی شان ، اشخاص و جریان ها هستند نه مواضع و کارکردها.

در صبح کرمان ، اصرار جدی وجود دارد که اشخاص و جریان ها با پیش فرض های حق مطلق و باطل مطلق ارزیابی نشوند. این بیت کوتاه و پر معنی از مولانا ، قانون اساسی صبح کرمان در این خصوص است:

آن که گوید جمله حق اند، احمقی است
وآن که گوید جمله باطل، او شقی است

صبح کرمان از هیچ شخص حقیقی و حقوقی چه در داخل ایران و چه خارج، هیچ کمک مالی دریافت نمی کند و بنا هم ندارد از لحاظ مالی وابستگی داشته باشد زیرا وابستگی مالی، پایان آزادگی رسانه است.

تنها منبع درآمد صبح کرمان، آگهی ها و قراردادهای خبری های آن است. اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه ای به مطبوعات بدهد،صبح کرمان نیز مانند بقیه رسانه ها ، آن را می پذیرد.

با توجه به این که منبع درآمد صبح کرمان، صرفاً آگهی و قراردادهای محدود خبری است، چاره ای جز اختصاص بخشی از صفحات به این منابع درآمدی نیست ، در غیر این صورت، ناگزیر خواهیم بود یا وابسته به نهادهای قدرت شویم (که هرگز گزینه ما نبوده، نیست و انشاء الله نخواهد بود) یا باید سایت را تعطیل کنیم (که این هم گزینه مناسبی نیست.)

صبح کرمان به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی شهلا مظهری و سردبیری امیرحسین جبار پور اداره می شود (زمینه فعالیت: سیاسی، زیست بوم، ورزشی و اقتصادی).

تماس با صبح کرمان از طریق بخش تماس با مای سایت میسر است. همچنین ایمیل sobhekerman@yahoo.com و نیز سرویس پیامکی به شماره آماده دریافت مطالب و دیدگاه های شماست.

همچنین اگر مطلب، عکس یا فیلمی دارید که می خواهید به اسم خودتان در سایت و روزنامه منتشر شود، می توانید آن را به sobhekerman@yahoo.com ارسال کنید.

همراهی ها و راهنمایی های شما، در طول عمر صبح کرمان ، همواره دلگرمی ما بوده است. امیدواریم از این به بعد هم بتوانیم در کنار هم باشیم.

بهترین ها را برایتان آرزومندیم.


نیازمندیهای صبح کرمان جهت پاسخگويي به نيازها ، اطلاع رسانی و کاریابی مردم از ابتداي سال 1393  فعاليت رسانه اي خود را رسما آغاز كرد. هدف و ماموريت نیازمندیهای صبح کرمان کاریابی، برقراري ارتباط بي واسطه ميان خريداران و فروشندگان كالا  در استان کرمان می باشد. چشم انداز روزنامه صبح کرمان، كسب نقش تعيين كننده در اقتصاد شهري بوده و براي تحقق ماموريت و چشم انداز خود سه هدف را سرلوحه قرار داده است :

1- ايجاد رقابت سالم ميان عوامل كسب و كار و نيز برقراري ارتباط ميان بازار توليد و مصرف.
2- افزايش رضايتمندي مصرف كنندگان خدمات شركت و ايجاد مشتريان وفادار بواسطه توسعه كمي وكيفي خدمات سازمان.
3- ارتقا سطح فرهنگ مبادلات كالا و خدمات.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 روزنامه صبح کرمان هم اكنون هر هفته با  بیش از 100آگهي و برخورداري از جامع ترين فهرست موضوعات، بزرگترين نقش را در نظام مبادله كالا و خدمات دراستان کرمان به عهده دارد. در حال حاضر سفارش آگهي از ساعت 8 الی 20 صورت میگیرد.
روزنامه  صبح کرمان قصد دارد آگهی محصولات باغی، زراعی ،دامی و نیز محصولات فرآوری شده روستائیان را منتشر کند تا نقش موثری در بهبود معاملات و رونق کسب و کارشان فراهم شود.  
ما بر این باوریم که
روزنامه  صبح کرمان رسالت خود را پایان یافته تلقی ننموده و  همواره در تلاش است به ایفاء نقش موثرتر در توسعه مناسبات کسب و کار شهروندان و مشارکت در سامان دادن فعالیتهای آنان کمک به ایجاد اشتغال و تسریع در نظام مبادله کالا و خدمات همواره به عنوان بستر رفع نیازهای مردم و همچنین زمینه ساز فعالیت کار آفرینان و صاحبان مشاغل باشد. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

دفتر مرکزی روزنامه  صبح کرمان

کرمان میدان آزادی خیابان شهید بهشتی کوچه 1 انتهای کوچه ساختمان صبح کرمان

kermanresaneh.com

ساعات تماس 8 الی 17

تلفن پذیرش آگهی: 09162728003